Canadian Screen Awards kunngjør 2021 film nominasjoner
Det kanadiske akademiet har kunngjort sine nominasjoner til den niende årlige Canadian Screen Awards, og hedrer de beste innen kanadisk film og TV.
Årets seremoni vil bli presentert som en sju-delt, sjangerbasert serie presentasjoner som vil bli streamet live på Academy.ca , i tillegg til Canadian Academy’s Twitter og YouTube-kanal , som starter mandag 17. mai og løper ut torsdag 20. mai.
Hver av disse presentasjonene vil bli fortalt av en bemerkelsesverdig kanadier og vil fokusere sterkt på de nominerte verkene, med seremonien som kulminerte i hovedarrangementet 20. mai, som vil inneholde et kuratert utvalg av fremtredende priser.
RELATERT: Alex Trebek feirer ikonpris i aldri-sett-kanadiske Screen Awards-godkjennelsestale
I filmkategoriene topper regissøren Jeff Barnabys Blood Quantum konkurransefeltet med 10 nominasjoner, etterfulgt av Deepa Mehta’s Funny Boy (vinner ni noms) og Charles Officer’s Akilla’s Escape med åtte.
Her er den komplette listen over film nominasjoner til 2021 Canadian Screen Awards.
Beste film
Bønner - Anne-Marie Gélinas
Funny Boy - David Hamilton, Hussain Amarshi
Nadia, Butterfly - Dominique Dussault
The Nest - Ed Guiney, Derrin Schlesinger, Rose Garnett, Sean Durkin Underground | Souterrain - Etienne Hansez
Underjordisk | Underground - Etienne Hansez
Prestasjon i Art Direction / Production Design
Louisa Schabas, Sylvain Lemaitre - Blood Quantum
Carol Spier - Falling
André-Line Beauparlant - gudinnen til ildfluer | The Fire Fly Goddess Phillip Barker - æresgjest
Jennifer Morden, Matthew Bianchi - The Kid Detective
Prestasjon i casting
Nicole Hilliard-Forde - Akilla’s Escape
Maxime Giroux - Bønner
Rene Haynes - Blood Quantum Deirdre Bowen
Pam Dixon, Deirdre Bowen - Besitter
Prestasjon innen kinematografi
Maya Bankovic - Akilla’s Escape
Marie Davignon - Bønner
Michel St-Martin - Blood Quantum
James Klopko, CSC - A Fire In The Cold Season
Stéphanie Wiber Biron - Nadia, sommerfugl
Prestasjon i kostymedesign
Noémi Poulin - Blood Quantum
Anne Dixon - Falling
Bernadette Croft - Happy Place
Marie Grogan Hales - Marijuana Conspiracy
Patricia McNeil, Ann Roth - My Salinger Year
Prestasjon i retning
Deepa Mehta - Funny Boy
Pascal Plante - Nadia, sommerfugl
Sean Durkin - The Nest
Brandon Cronenberg - Besitter
Sophie Dupuis - Underground | Underjordisk
Prestasjon i redigering (sponsor: selskap 3)
Jeff Barnaby - Blood Quantum
Jane MacRae - Den kubanske
Arthur Tarnowski - The Decline | Inntil nedgangen
Ron Sanders - Falling
Christine Armstrong - Sugar Daddy
Prestasjon i hår
Frankrike Latreille - French Exit
Ashley Nay - Happy Place
Michelle Côté - My Salinger Year
Patricia Cuthbert - Tilfeldige voldshandlinger
Renée Chan - Tammy’s Always Dying
Prestasjon i sminke
Erik Gosselin, Joan-Patricia Parris, Jean-Michel Rossignol, Nancy Ferlatte - Blood
Quantum Elizabeth Pear - Morsom gutt
Sidney Armor - Marijuana Conspiracy
Dan Martin, Traci Loader, Dorota Mitoraj - Besitter
Emily O'Quinn, Paul Jones, Emma Lee Hilton - Tilfeldige voldshandlinger
Achievement in Music - Original Score
Michele Osis, Lowell Boland - Blodtørstig
Howard Shore - morsom gutt
Mychael Danna - æresgjest
Jay McCarrol - Kid Detective
Janal Bechthold - Marlene
Achievement in Music - Original Song
Lowell Boland, Evan Bogart, Justin Gray - Bloodthirsty - Gray Singing in Auditorium Hilario Duran - The Cuban - El Milagro
Hilario Duran - The Cuban - Mambo i Dominante
Marie-Hélène L. Delorme - Sugar Daddy - redd gledelig fryktelig
Ariane Moffatt - Takk for alt | Takk for alt - Takk for alt
Prestasjon innen lydredigering
David McCallum, David Rose, Krystin Hunter - Akilla’s Escape
James Sizemore, Jane Tattersall, David McCallum, Steve Medeiros, Krystin Hunter, Stefan Fraticelli, Jason Charbonneau - Funny Boy
Paul Germann, Brennan Mercer, Martin Gwynn Jones - The Nest
Clive Turner, Mark Shniruwsky, Marvyn Dennis - Tilfeldige voldshandlinger
Matthew Chan, Ida Marci - Brudd
Prestasjon innen lydmiksing (sponsor: Eggplant Picture & Sound)
Graham Rogers, James Bastable, Brad Dawe - Akilla’s Escape
Stephane Bergeron, Yann Cleary - Bønner
Lou Solakofski, Joe Morrow, Randy Wilson, Ron Melgers - Funny Boy
Colin McLellan, Mark Zsifkovits, Devin Doucette, Daniel Moctezuma, Rachelle Audet, Bertrand Duranleau, Thomas Holroyd, Jeffrey Roy - Tilfeldige voldshandlinger
Matthew Chan - Brudd
Prestasjon i visuelle effekter (sponsor: SPINVFX)
Joshua Sherrett, Barbara Rosenstein, Ibi Atemie, David Atexide, Juan Carlos Ferrá, Alex Flynn, Andrei Gheorghiu, Felix Sherrett-Brown, Ali Hamidikia, Tony Wu - Blood Quantum
Brian Huynh, William Chang, Steven Huynh, Sophia Jooyeon Lee, Justin Perreault - Kode 8
Liam Neville, Kenneth Coyne, Piers Larchet, Rob Murray, Shane Browne, Dave Thomas, Mihail Dumbravestu, Allen Sillery, Christoph Gaudi, Michael McCarthy - French Exit
Peter McAuley, Michael Bishop, Derek Gebhart, Armen Bunag, Luke White, James Marin, Marco Polsinelli, Andrew Rolfe, Davor Celar - Funny Boy
François Trudel, Cynthia Mourou - Latter | Latteren
Tilpasset manus
Taylor Olson - Bone Cage
Patrick deWitt - French Exit
Shyam Selvadurai, Deepa Mehta - Funny Boy
Catherine Léger - gudinnen til ildfluerne | The Fire Fly Goddess Johnny Darrell, Andrew Duncan, Loretta Sarah Todd - Monkey Beach
Beste stuntkoordinering
Jean Frenette, Jean-François Lachapelle - Blood Quantum
Tyler Hall - Goddess of the Fireflies | Eldgudinnen flyr
Dan Skene - Letterkenny - Nasjonalt seniorhockeymesterskap
Randy Butcher - Trickster - Episode 105
Original manus
Charles Officer, Wendy Brathwaite - Akilla’s Escape
Jeff Barnaby - Blood Quantum
Evan Morgan - The Kid Detective
Sean Durkin - The Nest
Sophie Dupuis - Underground | Underjordisk
Fremføring av en skuespiller i en hovedrolle
Saul Williams - Akilla’s Escape
Michael Greyeyes - Blood Quantum
Alex Wolff - Castle in the Ground
Lance Henriksen - Falling
Joakim Robillard - Underground | Underjordisk
Fremføring av en skuespiller i en birolle
Thamela Mpumlwana - Akilla’s Escape
Ronnie Rowe, Jr. - Akilla’s Escape
Stephen McHattie - Kom til pappa
Colm Feore - Sugar Daddy
Jesse LaVercombe - Brudd
Fremføring av en skuespillerinne i en hovedrolle
Michelle Pfeiffer - French Exit
Carrie Coon - The Nest
Carmen Moore - Rustic Oracle
Rosalie Pépin - Støy
Madeleine Sims-Fewer - Brudd
inspirerende sitater om å være sykepleier
Fremføring av en skuespillerinne i en birolle
Amy Groening - Bone Cage
Agam Darshi - Funny Boy
Mary Walsh - Happy Place
Micheline Lanctôt - Latter | Latteren
Felicity Huffman - Tammy’s Always Dying
Ted Rogers Best Feature Length Documentary (Sponsor: Rogers Group of Funds)
The Forbidden Reel - Ariel Nasr, Sergeo Kirby, Kat Baulu, Annette Clarke
Stateless - Michèle Stephenson, Jennifer Holness, Lea Marin, Anita Lee, Joe Brewster, Sudz Sutherland
Wandering: A Rohingya Story | No Return Wandering - Mélanie Carrier, Olivier Higgins
En kvinne, min mor | En kvinne, moren min - Claude Demers
Verden er lys - Ying Wang, Jian Ping Su, Jordan Paterson
Beste film i en dokumentarfilm med spillefilm
Jean-Philippe Archibald - De frie | Les libres Glauco Bermudez, Mark Ó Fearghaíl - Innflytelse Kiarash Sadigh - Nahanni: River of Forgiving
Renaud Philippe, Olivier Higgins - Wandering: A Rohingya Story | No Return Ryan A. Randall - Arbeidshest
Beste redigering i en dokumentarfilm med spillefilm
Jonah Malak - Dave kommer ikke tilbake
Natacha Dufaux - De frie | De gratis
Peter Roeck - The New Corporation: The Dessverre Nødvendig oppfølger
Natalie Lamoureux - En kvinne, min mor | En kvinne, moren min
Lawrence Le Lam - Verden er lys
Beste korte dokumentar (sponsor: Hot Docs)
CHSLD - François Delisle
êmîcêtôcêt: Many Bloodlines - Alexandra Bailey, Theola Ross
Jesse Jams - Trevor Anderson, Alyson Richards, Alexandra Lazarowich, Penny Frazier, Kim Hsu Guise, Lizzy Karp, Christina Willings
Mutter | Clebs - Halima Ouardiri
Sing Me a Lullaby - Tiffany Hsiung
Beste live action kort drama
Bad Omen - Salar Pashtoonyar
Benjamin, Benny, Ben - Paul Shkordoff, Jason Aita
Black Bodies - Kelly Fyffe-Marshall, Tamar Bird, Sasha Leigh
Henry Cayenne - Simon Gionet
Farvel Golovin - Mathieu Grimard, Simon Corriveau
Beste animerte kort
4 Nord A - Jordan Canning, Howie Shia, Annette Clarke
The Fourfold - Alisi Telengut
The Great Malaise | Årets onde - Catherine Lepage, Marc Bertrand
Hot Flash - Thea Hollatz, Kristy Neville, Matt Code, Morghan Fortier, Brett Jubinville
Jeg, Barnabas | Meg, Barnabé - Jean-François Lévesque, Julie Roy
John Dunning for beste første spillefilmpris
Bønner - Tracey Deer
The Kid Detective - Evan Morgan
Tito - Grace Glowicki
Støy - Neegan Trudel
Brudd - Madeleine Sims-Fewer, Dusty Mancinelli